تعمیر جک پارکینگ

تعمیر جک پارکینگ

تعمیر جک درب پارکینگ – تعمیرات جک پارکینگی – تعمیر کار جک درب پارکینگ – سرویس جک درب پارکینگ – تعمیر جک درب ورودی پارکینگ – تعمیرات درب پارکینگ

 

تعمیر جک درب پارکینگ – تعمیرات جک پارکینگی – تعمیر کار جک درب پارکینگ – سرویس جک درب پارکینگ – تعمیر جک درب ورودی پارکینگ – تعمیرات درب پارکینگ

101 33 95 0912

تعمیر جک پارکینگ

جک درب پارکینگ در اصل یک دستگاه مکانیکی است که عمل باز و بسته کردن درب را انجام میدهد.

انواع جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ الکترومکانیک:

این نوع از جک ها بیشترین فروش و تقاضا را دارند، بیشتر شرکت های سازنده جک درب پارکینگ مدل الکترومکانیک را تولید می کنند و بیشتر شرکت های داخل کشور انواع مدل های جک الکترومکانیکی را تولید می کنند.

بررسی جک های الکترومکانیکی:

قدرت حرکت وزن حداکثر 500 کیلوگرم برای هر لنگه درب را دارند. برای ساختمان هایی تا ۵۰ واحد را از جک درب الکترومکانیک می توان استفاده کرد.

در این مقاله به بررسی تعمیر درب اتوماتیک پرداختیم.

تعمیر جک پارکینگ
تعمیر جک پارکینگ

جک درب الکترومکانیکی در دو مدل ۲۲۰ ولت و ۲۴ ولت تولید می شود که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. قیمت جک درب کنترلی الکترومکانیک مناسب است. سیستم الکترومکانیک به سرویس ماهیانه نیاز ندارند.

تعمیر جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ هیدرولیکی:

همانطور که از اسم این نوع از جک مشخص است در داخل آن روغن هیدرولیکی موجود است که با فشار و جابجایی آن طبق قوانین فیزیک، منجر به جابجایی بازو ها و در نهایت حرکت درب برای باز و بسته شدن است. معمولا جک های هیدرولیکی قطعات کمتری نسبت به جک های الکترومکانیکی دارند.

تعمیر جک درب پارکینگ
تعمیر جک درب پارکینگ

بررسی جک درب پارکینگ هیدرولیکی:

به خاطر استهلاک پایین و گرمایش پایین مناسب مجتمع های مسکونی با عبور و مرور بالا است. قدرت جک های هیدرولیکی از ۲۰۰ کیلوگرم تا 2 تن در هر لنگه است. قیمت جک هیدرولیکی بسیار بالاتر از جک الکترومکانیک است. برترین شرکت های معتبر جهان ساخت جک های هیدرولیکی انجام می دهند. سیستم جک هیدرولیکی به سرویس ماهیانه و یا سالینه نیاز دارد.

جک درب پارکینگ پنوماتیکی:

جک های پنوماتیکی بر اساس فشار هوا کار می کنند. اولین نسل درب های اتوماتیک پارکینگی از نوع پنوماتیکی بوده است. مکانیزم کارکرد جک پنوماتیک باد می باشد و تکنولوژی آن قدیمی است و جای خود را به جک های الکترومکانیکی و هیدرولیکی داده است. جک پنوماتیک فقط به وسیله هوای فشرده باد عمل می کند که بوسیله شیلنگ باد به پورت های ورودی و خروجی جک هدایت می شوند. در نتیجه فشار باد در پشت پیستون متراکم شده و جک به حرکت در می آید.

تعمیرات جک درب پارکینگ
تعمیرات جک درب پارکینگ

بررسی جک درب پنوماتیکی:

سیستم درب اتوماتیک پنوماتیکی جک های بادی باید دائما از نظر وجود نشتی هوا روغن خنک کننده موتور کمپرسور و تمیز بودن اتصالات برسی شود. سیستم پنوماتیکی از آنجایی که در هنگام باز و بسته کردن درب از هیچ موتوری استفاده نمی کند پس هنگام باز و بسته کردن درب بسیار بی صدا عمل می کند. فقط زمانی که باد کمپرسور خالی شود، برای شارژ باد سر و صدا ایجاد می شود که به همین علت کمپرسور را داخل تابلو نصب می کنند تا این مشکل برطرف شود.

سیستم پنوماتیک دارای قدرت کمی هستند تقریبا هر لنگه به وزن 250 کیلوگرم قدرت دارند، ولی در عوض توانایی باز بسته شدن در تعداد خیلی را در شبانه روز دارند. برای تولید هوای فشرده هوا در همه جا و به مقدار کافی موجود است. قطعات پنوماتیک دارای اجزایی ساده بوده و بدین جهت قیمت آن نیز پایین است. بعضی از قطعات سیستم پنوماتیک بعد از مدتی فرسوده می شود و باید عوض کرد مانند شیلنگ ها و شیر برقی

در این مقاله به بررسی تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای پرداختیم.

تعمیر جک درب پارکینگ

انتخاب جک درب پارکینگ

وزن درب:

وزن درب مهمترین موضوع در انتخاب جک پارکینگی است. هر چقدر درب سبک تر باشد می توان از مدل های ارزان قیمت تر با برندهای معمولی تر استفاده کرد که هزینه کمتری را در بر داشته باشد. اگر وزن زیر 400 کیلوگرم در هر لنگه باشد می توان از مدلهای الکترومکانیکی استفاده نمود، و در صورتی که وزن بالای 400 کیلو می باشد مدل های هیدرولیکی باید استفاده کرد.

میزان تردد:

هر چقدر میزان تردد در ساختمان ها زیاد باشد باید از جک بهتر و قوی تری استفاده کرد. ساختمان هایی که دارای حداکثر ۲۰ یا ۳۰ واحد تردد خودرو هستند می توانند از نوع الکترومکانیکی استفاده کنند اما برای ساختمان های مسکونی یا تجاری که تردد آنها و میزان واحد های آن بیشتر از 30 واحد است است باید از جک های هیدرولیکی استفاده کنند.

 

شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error:
Call Now Buttonتماس 24 ساعته